Perspėjimas dėl neteisėtos veiklos

no-needlesVisų informacijai! Grožio specialistai ir besiruošiantys jais tapti! Pagal galiojančius teisės aktus injekcijas gali atlikti tik slaugytojai su gydytojo dermatovenerologo skyrimu ir/ar dermatovenerologai, turintys šios veiklos licencijas.

Injekcijos hialuronu, botulinu bei mezoterapija gali būti atliekama tik Asmens sveikatos priežiūros veiklos licenciją slaugai ir dermatovenerologinėms paslaugoms turinčioje įstaigoje. Licencijas išduoda Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie SAM http://www.vaspvt.gov.lt/node/10.

Kosmetikų ir kosmetologų asociacija yra parengusi grožio specialistų standartus, kurie dabar derinami su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), bei drauge su SAM parengė Papildomos ir alternatyvios medicinos įstatymą (PAM), kuris numato kitas sąlygas minėtoms procedūroms, bet šis įstatymas dar nėra galiojantis.

Taigi prašom saugotis nuo bet kokių siūlomų "mokymų", nes tik išmesite pinigus vėjais. Dabar neegzistuoja nė viena mokymo institucija Lietuvoje, mokanti mezoterapijos ir injekcijų, kurios mokymus baigusios, galėtumėte legaliai leisti injekcijas ar atlikti mezoterapiją pagal dabar galiojančius įstatymus.

Su paskutiniais dokumentais, kuriuos rašome valstybinėms institucijoms ir jų atsakymais galite susipažinti kitose mūsų skelbiamose naujienose.