Peticija prieš kosmetologinės veiklos reglamentavimą be kosmetikų ir kosmetologų atstovų

Vakar Kosmetikų ir kosmetologų asociacija paskelbė peticiją prieš kosmetologinės veiklos reglamentavimą be kosmetikų ir kosmetologų atstovų ir ragina visus likti neabejingiems ir prisidėti pasirašant peticiją.

Primename, kad po daugelio Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos kreipimųsi į įvairias valstybines institucijas dėl grožio ir sveikatinimo specialistų (konkrečiai kosmetikų) veiklos reglamentavimo, senų teisės aktų pakeitimo bei naujų rengimo, 2017 m. balandžio 4 d. Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad artimiausiu metu planuoja sudaryti darbo grupę dėl kosmetikės sveikatinimo normos (pa)keitimo.

Komisija buvo sudaryta neįtikėtinai greitai - tą pačią dieną. Stebina tik tai, kad į šią darbo grupę nebuvo įtrauktas nei vienas asmuo, atstovaujantis kosmetikus ir grožio terapeutus. Vadinasi, kokias veido ir kūno priežiūros procedūras galės atlikti kosmetikės ir grožio terapeutės spręs medikų atstovai bei valstybinių institucijų klerkai, kurie praktiškai šio darbo nedirba. Būtų juokinga, jei nebūtų taip liūdna...

Logiška būtų, jei į minimą darbo grupę būtų įtraukti asmenys, atstovaujantys kosmetikus ir kosmetologus, grožio terapeutus, žinantys jų kompetencijas: mokymo įstaigų atstovai, rengiantys šios srities specialistus, Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos atstovai bei darbdavių atstovai.

Kosmetikų ir kosmetologų asociacija jau pateikė sveikatos apsaugos ministrui ir viceministrei prašymą, kuriame išreiškė norą neatlygintinai prisidėti prie teisingos sveikatos priežiūros, grožio ir sveikatingumo paslaugų sistemos kūrimo. KKAL atstovai dirbo rengiant „Sveikatos priežiūros, grožio ir sveikatingumo paslaugų standartą“, dalyvavo SAM darbo grupėje, rengiant papildomosios ir alternatyviosios medicinos praktikos sveikatos rekreacijos srities veido priežiūros ir kūno priežiūros grupių paslaugų teikimo reikalavimus.

Deja, vien tik asociacijos balso niekas negirdi, arba apsimeta, kad negirdi... Kažkam tai naudinga, kažkam taip patogiau. Kam? Manome, kad patys galite sau atsakyti į šį klausimą.

Todėl Kosmetikų ir kosmetologų asociacija kreipiasi į visus suinteresuotus asmenis su prašymu pasirašyti peticiją, kurioje REIKALAUJAMA, kad į minėtą darbo grupę BŪTŲ ĮTRAUKTI kosmetikus ir grožio terapeutus atstovaujantys asmenys bei institucijos. Kiekvienas jūsų balsas yra labai svarbus, nuo jo priklauso visų grožio specialistų likimas.

Jeigu manote, kad ministerijų klerkai geriau žino ir gali spręsti, kokias veido ir kūno priežiūros procedūras gali ir kokias negali atlikti kosmetikai bei grožio terapeutai, galite ir toliau nieko nedaryti bei tylėti.

Pasirašyti peticiją galite čia: http://peticijos.lt/visos/72362