Dantų balinimas gali būti vykdomas tik odontologinėse įstaigose

Kreipiamės į kosmetologus ir šios srities specialistus norėdami informuoti, kad dantų balinimo procedūros gali būti atliekamos tik gydytojo odontologo, gydytojo odontologo specialisto ir burnos higienisto, gavus siuntimą iš gydytojo odontologo ir tik odontologijos kabinetuose ar klinikose, kur yra tam pritaikytos sąlygos.

Prieš dantų balinimą būtina apsilankyti pas gydytoją odontologą, kad įvertintų dantų būklę, sutvarkytų sugedusius dantis, pakeistų senas plombas, o burnos higienistas atliktų burnos higieną.

Mums žinoma informacija, jog grožio salonuose yra atliekamos dantų balinimo procedūros, o jas atliekantys dantų balinimo "specialistai", neturintys tinkamo išsilavinimo, teigia, kad net išbala plombos, nors tai neįmanoma. Yra nemažai įstaigų, kurios siūlo šią paslaugą, tačiau netinkamai jas atliekant gali pridaryti daug žalos žmogaus sveikatai, kuris nusprendė pasinaudoti šia paslauga. Specialistai, neturintys odontologinio išsilavinimo negali spręsti ką ir kaip daryti. Tai yra neteisėta ir už tai gresia baudos. Po tokios neteisėtai atliktos procedūros, klientas gali drąsiai kreiptis į Pacientų sveikatai padarytos žalos atlyginimo komisiją ir teisminiu būdu išspręsti susiklosčiusią situaciją.

Norintys užsiimti šia veikla, privalo baigti odontologijos studijas.

Primename, kad kiekvienas specialistas turi žinoti savo kompetencijų ribas ir jų neviršyti, o grožio studijos ir kabinetai turi atsisakyti teikti šią paslaugą, remdamiesi šiuo teisės aktu - Dantų balinimo paslaugų teikimo reikalavimų aprašą, kuris įsigaliojo 2017 m. lapkričio 1 d.