Juk gauname tai, kuo dalinamės patys

Įstrigę karantine, ne tik rašome ateities planus ir laiškus ministerijoms, taip pat – tęsiame Asociacijos narių ir jų profesinės veiklos pristatymą. Šį kartą kalbiname JOLITĄ GRIUČKAITYTĘ, kuri dirba kosmetologe jau vienuoliktus metus. Smulki, trapi, bet stipri moteris įgyvendino savo svajonę ir neketina sustoti. „Ji nuostabi“ – sako visi, kas pažįsta Jolitą. Ir mes džiaugiamės, kad ji tapo KKAL nare.

 

VAIKYSTĖS SVAJONĖS LINK

 

Dar būdama paauglė pajutau, kad mane itin traukia grožio sritis, veido bei kūno odos priežiūra. Bet esu kilusi iš mažo kaimelio Šakių rajone ir kosmetologijos mokslai čia atrodė tarsi tolimas ir nepasiekiamas „kosmosas“. Juolab, kad tėtis svajojo, kad studijuočiau agronomiją ir perimčiau jo ūkį. O štai mama visada tikėjo mano pasirinkimais ir skatino siekti savo svajonių. Jų vedama atsidūriau Vilniuje.
Studijos Vilniaus kolegijoje Sveikatos priežiūros fakultete buvo įdomios, bet nelengvos – juk teko išvažiuoti toli nuo gimtų namų, be to, man, atvykusiai iš mažo miestelio, kildavo abejonių dėl savo pasirinkimo. Dabar suprantu, kad abejones keldavo nepakankamas pasitikėjimas savimi. Kas aš tokia? Ką aš, niekam nežinomas žmogus, galiu čia nuveikti? Iš kur gausiu pinigų pradėti savo veiklai? Tačiau dabar žinau – jeigu labai nori, ateina ir reikiami žmonės, ir pinigai, ir galimybės. O po dvejų metų studijų aplankė stebuklas – dukrytė.

 

KARJERA

 

Po studijų aštuonerius metus gyvenau ir dirbau Ukmergėje. Pamenu, tuomet iš manimi patikėjusios Ukmergės grožio salono savininkės gavau gerą „spyrį į užpakalį“ – iškėlė tokias sąlygas, kad iš ką tik „iškeptos“ absolventės kaip mat tapau plataus profilio specialiste. Nuo pat darbo pradžios atlikau veido bei kūno kosmetines, manualines procedūras, depiliaciją, auskarų vėrimą, makiažą, net dirbtinio įdegio procedūras. Labai jaudinausi, bet išdrįsau priimti šį profesinį iššūkį. Deja, tuo metu Lietuvoje buvo pats finansinės krizės įkarštis, klientų nedideliame mieste buvo nedaug. Pamenu, gruodžio mėnesį mano uždarbis tesiekė 50 litų. Per visą mėnesį… Tokia yra pradedančiųjų realybė ir sunku pagalvoti, kaip dabar verčiasi prieš pat karantiną veiklą pradėję kosmetologai. Man pavyko per metus sutaupyti reikiamą sumą, sumokėjau savininkei už produktus ir pradėjau dirbti savarankiškai. Svajonė išsipildė.

 

O po to vyko augimas, klientų daugėjo, teko išmokti dirbti neįtikėtinu tempu. Ne tik daug dirbau, bet ir mokiausi, kėliau profesinę kvalifikaciją Lietuvoje, vykau stažuotis į Paryžių, Vokietiją. Šiame nuolat kintančiame, atsinaujinančiame versle tobulėjimas yra būtinybė.

 

IR VĖL VILNIUS

 

Taip jau nutiko, kad Vilnius mane susigrąžino. Visai netikėtai gavau pasiūlymą nuomotis kosmetologinį kabinetą Vilniaus centre. Sutikau net nedvejodama, nors žinojau, kad turėsiu vėl pradėti iš pradžių – juk nuolatiniai klientai iš Ukmergės neatvažiuos, teks čia „užsidirbti“ naujus. Ukmergėje darbo netrūko, o štai sostinėje tekdavo vėl „budėti“. Praėjusių metų vasaros pabaigoje jau persikrausčiau gyventi į Vilnių. Profesinėje srityje vis dar augu – galimybių čia matau daug. Tačiau iki šiol vykstu pas savo ištikimiausius klientus Ukmergėje – jie yra nuostabūs žmonės, su kuriais visuomet malonu dirbti bei bendrauti. Juk būtent jie kažkada manimi patikėjo ir įkvėpė.

 

KARANTINAS

 

Pirmasis karantinas labai gąsdino, neramino finansinė situacija, nebuvo aišku, kiek užtruks draudimai dirbti. Akivaizdu, kad būtina turėti atidėtų santaupų, juolab, kad skiriama paramos verslui išmoka – juokinga. Daugumai meistrų jos nepakanka net kabineto nuomos kaštams padengti. Kai pradėjome dirbti, situacija įnešė nestabilumo profesiniuose santykiuose su klientais – sutriko rutininiai procedūrų planai, dažnam nuolatiniam klientui, dirbančiam namuose, lankymasis grožio salone tapo mažiau aktualus, kiti – susirgę dvi savaites izoliuojasi arba saugosi nuo užsikrėtimo ir niekur nesilanko, nors laikomasi griežtų įprastinių ir papildomų saugumo priemonių. Pati persirgau šia infekcija lapkričio mėnesį. Sveikata greitai pasitaisė, bet netekau pusės to mėnesio pajamų. O gruodžio viduryje apskritai teko užsidaryti. Tačiau šį kartą mano buvimas namuose yra emociškai ramesnis: turiu vidinio noro ne tik knygas skaityti, bet ir stengiuosi nuotoliniu būdu palaikyti ryšį su klientais, konsultuoju juos internetu ir telefonu, užsiimu profesinės srities tobulinimu. Pradėjau filmuoti trumpas pamokėles klientams apie veido priežiūrą, juk procedūrų atlikti negalime. Todėl pasirūpinu, kad mano klientai laiku gautų reikalingus kosmetinius produktus į namus – šiuo metu dirbu su Phyris, Dalton ir Sesderma kompanijų kosmetika. Taip pat įstojau į KKAL asociaciją ir esu labai patenkinta fantastiškais lektoriais, išsiilgtomis gyvomis diskusijomis. Manau, būtent dabar yra taip svarbu burtis į bendruomenes, „užkrėsti“ vieniems kitus teigiamu nusiteikimu ir tikėjimu, kad viskas susitvarkys!

 

 

JOLITOS PATARIMAI

 

  • Turėkite kantrybės. Pradėdami kosmetologo karjerą, atminkite, kad darbo vietoje gali tekti tiesiog „budėti“. Tačiau išnaudokite tą laiką naudingai – atverkite plačiai akis, ausis ir širdį. Skaitykite, domėkitės naujovėmis, dalinkitės įžvalgomis su kolegomis, stebėkite jų darbą, kaip bendraujama su klientais, perpraskite registracijos subtilybes, rinkodaros aspektus. Mokinkitės iš kolegų ir savų pasiekimų, bet labiausiai – iš nesėkmių.

 

  • Nebijokite klaidų. Bet kaltę pripažinkite. Kad ir kaip kruopščiai dirbtumėte, nesėkmių gali pasitaikyti. Svarbu mokėti tinkamai su situacija susitvarkyti: pripažinti savo klaidą, stengtis kuo greičiau pašalinti klaidos padarinius, kad klientui liktų tik teigiamos emocijos. Pateiksiu pavyzdį iš savo patirties. Kartą nuolatinei klientei, įvertinusi indikacijas ir kontraindikacijas, atlikau rūgštinį veido valymą. Buvau tai dariusi ne kartą, tačiau vos užtepusi ant veido rūgštį pamačiau besiformuojančius nudegimus. Skubiai uždėtas neutralizatorius sustabdė procesą, bet odos pažeidimas, deja, įvyko. Klientė išreiškė didžiulį pasipiktinimą, buvo ir ašarų. Žinojau, kad turėjo būti kažkoks paaiškinimas ir prisiminiau, kad nepaklausiau apie soliariumą. Ir nors klientė neigė ten buvusi, mano kolegė patvirtino, kad išvakarėse klientė soliariume lankėsi. Aš priėmiau tai kaip savo klaidą ir ėmiausi gelbėti klientės odą – nudegimas jau yra ir jį reikia gydyti. Dvi savaites savo lėšomis dariau procedūras, daviau odą gydančius produktus, o po sugijimo padovanojau saulės apsauginį kremą pigmentacijos prevencijai. Klientė liko patenkinta ir ne tik toliau pas mane lankėsi, bet dar nupirko dovanų kuponų savo draugėms. Nepamirškite – klientas visada prisimins tą emociją, su kuria išėjo. Neišleiskite supykusio!

 

  • Vystykite emocinį intelektą. Malonus ir paslaugus bendravimas svarbus ne tik su klientais. Jūsų kolegos turi būti labiau draugai, nei konkurentai. Jeigu pajuntate, kad jau esate tobulas profesionalas – tai signalas, kad gresia skaudus nuopuolis. Sveika konkurencija ir pasitikėjimas yra puiku, bet darbe „karūnos“ nenešiokite.

 

  • Išlaikykite profesionalumą. Karjeros pradžioje daugumai specialistų tenka taikytis prie klientų įgeidžių – registracijos laiko koregavimo, darbo vėlyvais vakarais, priėmimo be užrašymo, savo atostogų aukojimą, nurodymų, kaip geriau atlikti procedūrą, kokias priemones parinkti, kokios nepatinka ir pan. Supraskite – kaip pasiklosite, taip ir išmiegosite. Tad dėliokite savo dienotvarkę, palikdami laiko poilsiui ir atminkite, kad Jūs čia esate profesionalas. Žinoma, išimtys galimos ir neišvengiamos – juk klientas yra karalius. Bet karalienė – Jūs!

 

  • Kritiškai įvertinkite finansines galimybes. Netinkamai valdomas kosmetologijos verslas labai greitai „praryja“ daug lėšų. Tad vertinga pirmiau atlikti profesinę praktiką ir įsidarbinti jums patinkančiame grožio salone – pasitikrinsite savo gebėjimus, įgysite neįkainojamos patirties ir įvertinsite savo finansines galimybes. Galbūt tuomet pradėsite sėkmingą savo verslą.

 

  • Nenuvertinkite savęs. Mažas miestelis – geram specialistui ne kliūtis. Žinoma, gali tekti teikti daugiau skirtingų grožio paslaugų, juk žmonių poreikiai labai įvairūs, o klientų – nedaug. Tačiau pas savo darbo meistrą ilgainiui atvyksta ir iš didmiesčių. Žinoma, tai gali lemti ir kainų skirtumai, nes mažesniuose miestuose patalpų nuomos kainos mažesnės. Tačiau kokybė visuomet pranoks kiekybę. Taigi, viskas priklauso nuo Jūsų.

 

  • Tobulinkitės. Nuolatos. Pasirinkę šią profesiją būsite įpareigoti tobulinti žinias, lankytis mokymuose, kursuose, seminaruose, skaityti naujausią informaciją įvairiomis kalbomis, t.y. baigus formalias studijas, mokslai tik prasideda!

 

JOLITOS PALINKĖJIMAI

 

Kosmetologijos srities naujokams norėčiau palinkėti – norėkite, svajokite, investuokite į savo žinias, tobulinkite bendravimo įgūdžius, klausykitės savo klientų ir juos girdėkite. Juk mes esame ne tik veido ir kūno odos puoselėtojai, bet ir draugai, patarėjai. Drąsiai imkitės planų įgyvendinimo ir svarbiausia – viską darykite su meile. Juk gauname tai, kuo dalinamės patys!

Ir dar – linkiu visiems išlikti pozityviems ir neprarasti užsidegimo. Galų gale juk grįšime į darbus, o klientų po tokios pertraukos tikrai netrūks.

 

Jolita Griučkaitytė
Tel. +37062499289

 

„Ra masters studio“                  „Grožio Artelė“

Kražių g. 21, Vilnius                 Vytauto g. 4/2, Ukmergė

No Comments

Post A Comment