MYLĖTI DARBĄ – (NE)UŽTENKA?

Artėjant ilgai lauktai dienai, kai po draudimo į savo darbus galės grįžti visi grožio paslaugas teikiantys specialistai, Asociacija domisi, kaip gyveno ir su kokiais iššūkiais karantino metu susidūrė jau 15 metų šiame versle dirbantis KKAL partneris, kosmetikų ir kosmetologų 10-ojo konkurso komisijos narys kosmetologas, SPA specialistas ROBERTAS KANTAUSKAS.

 

 

KARANTINAS

 

Karantinas apvertė gyvenimą aukštyn kojomis. Tiesa, gyvenu dabar vienas, tad laikytis karantino sąlygų nebuvo sudėtinga – priėmiau tai lyg atostogas. Pirmas dvi savaites beveik neišėjau iš namų. Miegojau, vėl miegojau ir tapiau. Tai sena mano aistra, laiko kuriai darbo įkarštyje turėjau mažai. Karantino metu nedidelę mano kolekciją papildė trys nauji abstrakcionizmo stiliaus su lučizmo užuominomis paveikslai. Kelis net pardaviau – ir labai laiku, nes mano verslo pajamos smuko 90%.

 

PREKYBA

 

Ištisus du mėnesius dirba tik įmonės elektroninė parduotuvė, kurioje parduodu dovanų kuponus paslaugoms ir kosmetikos produktus. Jų pakankamai užsisakiau ir iš anksto sumokėjau dar prieš karantiną. Pradžioje buvo neramu, ar neliks šie pinigai užšaldyti, tačiau nuolatiniai klientai produktus žino, mėgsta ir noriai perka. Džiaugiuosi, kad turiu elektroninę parduotuvę, nors ji man atsiėjo nepigiai. Tiesą sakant, dabar ši parduotuvė yra mano apyvartinė gelbėtoja, nors 10 % pajamų likutis ir nėra daug.

 

Šiuo metu dirbu ir prekiauju lenkų ekologiška sertifikuota kosmetika Mokosh ir DENOVApro. Atradau puikų kainos ir kokybės balansą, produktai tinka net jautriausiai odai, o jų alginatinės veido kaukės nuostabios – patenkinti ir mano klientai. Esu SPA profilio specialistas, tad neatlieku jokių agresyvių, odą dirginančių procedūrų, nes ir taip daug klientų su pernelyg jautria oda.

 

Kadangi laisvo laiko dabar turiu į valias, klientų prekių krepšelius po apmokėjimo surenku, supakuoju ir siunčiu siuntinius „iki durų” pats. Su klientais taip pat bendrauju telefonu, žinutėmis, teiraujuosi, ar tiko produktai, patariu dėl odos priežiūros namuose, jeigu reikia – atsiunčiu aprašymus raštu. Klientams, kurių oda problemiška, būtina palaikyti sistemingą odos priežūros rutiną, kad padarytas įdirbis nenueitų veltui. Beto, klientams juk irgi sunkus laikas  – psichologiškai, daugumai – ir finansiškai, tad interaktyvus nemokamas kosmetologas namuose yra noriai priimamas. Svarbus ir nuoširdus rūpestis klientais, gimtadienio prisiminimas, nedidelės dovanėlės ar bent sveikinimo atvirukas. Matau, kad klientai tai vertina ir manau, kad net karantinui pasibaigus dėmesingas bendravimas bus vertingiausia prekė.

 

FINANSAI

 

Pats esu neišlaidus, nebent kokybiškiems akiniams, tad visada įmonės sąskaitoje turėjau apyvartinių lėšų. Kas mėnesį 20 % pelno nuo bendros mėnesio apyvartos atidedu į neliečiamą fondą. Jis šiuo sunkiu metu ir gelbsti, nes reikia mokėti mokesčius.  Gerai, kad pavyko susitarti dėl salono patalpų nuomos mokesčio sumažinimo net 50 %. Tai reikšminga parama, nes naujoje vietoje centre įsikūriau dar tik prieš metus, nemažai investavau į salono įrengimą, produktus, dizainą. Tiesa, dizainerė  – mano nuolatinė klientė, tad mokestis jai dalinai buvo barterinis.

 

IŠ DIDELIO – I MAŽĄ

 

Apie nuosavą verslą galvojau ir svajojau nuo pat savo karjeros pradžios.  Tada man tai atrodė aukščiausias karjeros taškas, kur tik tu pats esi atsakingas už priimtus sprendimus, kur išmoksti savo pamokas, kur teorines žinias taikai praktiškai ir pats čia pat įvertini, kas veiksminga, o kas ne.

 

Džiaugiuosi įgyta neįkainojama patirtimi viename pirmųjų ir iki šiol lyderiaujančių SPA centrų, bet esu laimingas, kad išdrįsau įkurti savo nuosavą verslą. Jau penkerius metus esu „Miesto SPA zona”, kosmetologines ir kūną puoselėjančias procedūras teikiančios įmonės vadovas ir kol kas – vienintelis jos darbuotojas.

 

Tiesa, man padeda samdyta buhalterė, saloną prižiūri saugos tarnyba, turiu sutartį su skalbykla bei elektroninio puslapio ir internetinės parduotuvės koordinatoriumi. Užrašymus darau per Treatwell programą, tai labai palengvina darbo planavimą, kai dirbi vienas pats.

Net pats stebiuosi, kaip sklandžiai man pavyko pradėti ir išvystyti savo veiklą. Tikėjimas – galingas užtaisas veikti, o nuoseklus darbas duoda teigiamus rezultatus.

 

IŠSILAVINIMAS

 

Mano nuolatiniai klientai nė neįtaria, kad kadaise dirbau restoranų virtuvėse. Esu iš prigimties estetas, o ten estetikos buvo nedaug. Tad įstojau į Vilniaus kolegiją ir po kosmetologijos studijų iš karto sėkmingai įsidarbinau „Vilnius SPA”.  Mėgstu bendrauti, kiekvienas klientas – man vienodai svarbus ir įdomus, tad tas skirtingų žmonių „konvejeris” manęs visai nevargino. Aš apskritai darbe nepavargstu! Nebent tik miego pritrūksta. Noro ir laiko lieka tobulinimuisi įvairiuose mokymuose, stažuotėse, dalyvauju grožio ir sveikatingumo projektuose, konkursuose, turiu masažuotojo pažymėjimą.

Vis dėlto, gausybė diplomų ar prizinių vietų laimėjimai nesukelia tiek džiaugsmo, kiek nuoširdūs klientų įvertinimai. „VEIDRODIS NEMELUOJA” – bene geriausia, ką esu išgirdęs iš rezultatais besidžiaugiančios klientės.

 

PAMOKOS

 

Karantino metu supratau, kaip apleidęs esu pardavimus elektroninėje parduotuvėje ir įmonės rinkodarą. Tam reikia išmanančio specialisto, nes man geriau sekasi masažuoti, nei tą masažą reklamuoti – panašią problemą turi daugelis mano kolegų. Šiuo metu kuriu procedūrų programų atnaujinimus, pasiūlymų kompleksus, planuoju naujus mokymus, kuriuos pabandysiu sukelti į internetinę erdvę, ten pat organizuoti online mokymus, nes iki šiol man tai buvo neaktualu ir nepažįstama.

 

Maniau, kad dirbti vienam gerai, bet dabar galvoju apie dviejų-trijų žmonių komandą. Reikia plėsti teikiamų paslaugų asortimentą, nes visko pats nepadarysi, o klientai nori taupyti laiką ir visas esmines grožio paslaugas gauti vienoje vietoje. Tarkime, po veido priežiūros procedūros klientė prašo sutvarkyti antakius, o aš net su saviškiais nesusitvarkauJ. Taigi, nesu visų galų meistras, reikia komandos.

 

Svarbiausia pamoka šioje krizinėje situacijoje ta, kad niekada nereikia atsipalaiduoti ir privalu tinkamai valdyti esamus įmonės finansus. Darbo mylėti neužtenka – būtinas finasinis raštingumas ir saugumas. Juk įmonę irgi kūriau ne tuščiomis – didesnė investicijų dalis buvo sukaupta, o ne skolinta. Vėl grįžęs į darbus planuoju didinti savo krizinį fondą nuo 20 iki 30%, nes situacija gali pasikartoti  jai dar net nepasibaigus.

 

PALINKĖJIMAI

 

Nebijokite. Ne viruso – jo grėsmės tikrai nevertėtų ignoruoti.

Nebijokite eiti savo svajonės link. Išdrįskite daryti tai, kas patinka, kas įdomu – tuomet tikrai pasiseks.  O sunkumų nei vienas neišvengsime, tad linkiu, kad jie būtų kuo mažiau skausmingi, pamokantys. Man karantinas – lyg šaltas dušas. Nepatinka, bet užgrūdino.

O dabar labai noriu grįžti į darbą.

 

ROBERTO PATARIMAI:

 

  • Optimaliai paskirstykite savo biudžetą. Net jeigu dabar viskas puikiai sekasi, visuomet turėkite savo krizinį fondą. Pelno dalį verčiau skirkite verslo vystymui, o ne nereikalingiems daiktams.
  • Rimčiau pažvelkite į produktų pardavimus – internetinėje parduotuvėje ar kitais jums tinkamais būdais. Odą reikia prižiūrėti kasdien, tad jeigu produktų neparduosite jūs, klientai pirks kitur.
  • Kelkite savo kvalifikaciją, ypač – jei dirbate sau. Kitaip yra rizika užstrigti vienoje vietoje, kai tuo tarpu grožio pasaulis keičiasi itin sparčiai.
  • Nepamirškite savo klientų. Apie nuolatinius klientus prisimenu viską, tačiau rekomenduoju turėti kiekvieno kortelę su asmenine anamneze, procedūrų istorija, gimtadienio data, mėgstamos arbatos pavadinimu ar net vaikų vardais. Gerų kosmetologų – daug, dėmesingų – niša dar neužpildyta.
  • Dirbti sau – misija įmanoma. Svarbiausia neskubėti ir įvertinti ne tik savo pašaukimą ar verlso viziją, bet ir finansines galimybes bei rizikas.

 

Miesto SPA zona” KKAL asociacijos nariams suteikia 15 % nuolaidą kosmetikai ir 20% nuolaidą mokymams. Daugiau informacijos: https://www.miestospazona.lt/

 

Norite tapti KKAL partneriais?O gal jau estate mūsų Asociacijos narys ir norite pasidalinti savo pasiekimais bei žiniomis? Rašykite mums info@kkal.lt ir mes su Jumis susieksime.

No Comments

Post A Comment